Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Soustředění lyžařů běžců ve Velkých Karlovicích

13.02.2020

 

Běžecký klub ZŠ Tyršova 913 ve spolupráci s TJ Frenštát pod Radhoštěm uspořádal ve dnech 7. – 9. února 2020 ve Velkých Karlovicích tradiční soustředění mladých lyžařů běžců z naší školy.

Trenéři Milena Novotná, Jaroslava Káňová a Jiří Novotný s napětím sledovali počasí, které lyžařům zpočátku nepřálo. V pátek ráno bylo rozhodnuto, že první den soustředění pojedeme na Pustevny, kde byla jistota dobrých sněhových podmínek. Čekala nás tam pohádkově zasněžená krajina, která vybízela k dobrým lyžařským výkonům. Po tréninku se už všichni velmi těšili do penzionu Školka ve Velkých Karlovicích, kde jsme byli ubytováni. Sotva děti prozkoumaly jeho prostory, už je čekala dobrá večeře a po ní program plný her a zábavy.
Na radu místních jsme se v sobotu za krásného slunečného počasí přesunuli na Slovensko do Javorníků a trénovali na výborně upravených tratích hřebenovky mezi Melocíkem a Kasárnami. Slovenští běžkaři nešetřili chválou nad běžeckými dovednostmi tak malých dětí. Po obědě a nutném odpočinku jsme opět vyrazili na běžky, tentokrát na tratě ve Velkých Karlovicích. Večer byli všichni hodně unaveni, ale po vydatné večeři se těšili na program, na jehož přípravě se také podíleli.
V neděli jsme vstávali opět do krásného slunečného počasí, takže jsme s chutí vyrazili na místní tratě. Během dopoledne zbyl čas i na různé hry a radovánky, které se dětem líbily. Po obědě jsme společně zhodnotili celý pobyt a připravili se k odjezdu domů.

Na úplný závěr jsme si šli ještě prohlédnout dřevěné sochy ve Velkých Karlovicích a obohaceni o mnoho pěkných zážitků jsme se vrátili do Frenštátu, kde již na své ratolesti čekali nedočkaví rodiče. 

Milena Novotná, vedoucí běžeckého klubu ZŠ Tyršova 913

 

GALERIE

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm