Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Setkání se Šárkou Kašpárkovou

Říká vám něco jméno Šárka Kašpárková? Pokud ne, rodiče, tetičky a babičky ví, o kom mluvím. Po dnešní besedě celý druhý stupeň ZŠ Tyršova 913 může hrdě říct: „Potkali jsme se osobně se Šárkou Kašpárkovou.” Paní Kašpárková je velmi úspěšná sportovkyně. Věnovala se atletice, kde sbírala jednu medaili za druhou. Tři z nich nám přinesla i ukázat a k údivu ostatních je poslala kolovat. Velkým zázrakem se jí všechny tři vrátily zpět vcelku.

Teď hraje basketbal, kterému se věnovala už jako malá, ale pak dala přednost atletice. Paní Šárka má jedenáctiletou dceru Terezu, která má již v tomto věku spoustu ocenění. „Dceru vedu ke sportu už od malička,” říká hrdě. Také nám představila dětskou olympiádu a seznámila nás, v čem se všechno soutěží. Někteří žáci si mohli i vyzkoušet porazit paní Kašpárkovou ve skoku přes švihadlo. Žáky určitě taktéž zaujala sladká odměna, kterou dostávali za správné odpovědi a také za zajímavé otázky ke konci. Žáci se ptali, jak to šlo, paní Šárka měla co dělat, aby jí nějaká sladkost zbyla.

Když už otázky skončily, každý dostal kartičku s fotkou sportovkyně Šárky Kašpárkové s jejím vlastnoručním podpisem.. A proč vlastně paní Šárka Kašpárková do naší tělocvičny přijela? Naše škola se přihlásila do projektu OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), který je zaměřený na zvýšení pohybové aktivity dětí.

Disciplíny byly vybrány tak, aby rozvíjely celkovou fyzickou zdatnost, obratnost, koordinaci a sílu. Jsou to – sprint 60 m, skok daleký, medicinbal, shyby, plavání, švihadlo, trojskok z místa, kliky, leh-sedy, hod míčkem, běh 1000 m a dribling. Na setkání jsme se dozvěděli, jak máme trénovat, byla nám vysvětlena pravidla a také předvedeny jednotlivé disciplíny. Teď už je to jen na nás…

Lucka Stupavská a Kamča Skurková 9. A