Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Besedy v přírodopise

Ve dnech 18. a 19. května 2016 proběhly v naší škole besedy pro žáky 8. tříd na téma Velké šelmy v Beskydech a pro žáky 7. tříd na téma Plazi, jak je neznáte… Přednášky si pro nás připravil pan Richard Valko z ČSOP Carpathia.

Osmáci se dozvěděli o způsobu života a výskytu vlka, rysa a medvěda v Beskydech, prohlédli si odlitky stop těchto šelem i repliky lebek.

Sedmáci měli besedu zaměřenou na způsob života a důležité smysly plazů. Žáci si prohlédli živé exempláře hadů a ještěrů a na závěr besedy si zájemci mohli vyzkoušet, jaké to je, mít tyto plazy přímo na ruce.

Oba dny byly pro žáky doplněním a zpestřením výuky přírodopisu.