Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Základní informace

Škola organizuje sběrovou akci starého papíru 2x ročně (podzim, jaro) již od roku 1992. Jejím cílem je vést žáky k separaci druhotných surovin, ochraně životního prostředí a šetrnému vztahu k našim lesům.

Díky velké podpoře rodičů žáků i občanů města se nám daří v posledních letech ve sběrové soutěži Zelený strom, kterou v rámci Moravskoslezského kraje organizuje společnost ORC recycling s. r. o., pravidelně obsazovat přední příčky. Této podpory si velmi vážíme. V posledních letech se do sběrové soutěže aktivně zapojují také děti a rodiče naší MŠ Markova.

Výtěžek ze sběrové akce je zasílán na účet školy a je využit k nákupu vybavení školy (např. v roce 2018 vybavení zahradního domku a lavičky na chodby, v letech 2016, 2015, 2013, 2011 – 6x projekční sada do tříd) a financování školních i mimoškolních aktivit žáků. Poměrnou část výtěžku využívají také děti MŠ Markova. V minulosti jsme z výtěžku přispívali na chov opice tamarín pinčí v olomoucké ZOO a na studia africké dívky v rámci projektu Adopce na dálku. V současné době podporujeme příspěvkem v rámci ekologické výchovy provoz záchranné stanice v Bartošovicích.

O výběru aktivit k financování a účelu využití výtěžku rozhoduje dle aktuálních potřeb vedení školy, s náměty mohou přicházet také pedagogové a rodiče žáků.

Na konci školního roku je za obě kola sběru vyhodnoceno a odměněno 5 nejlepších jednotlivců a 3 nejlepší třídní kolektivy v základní škole. Vyhodnocení a ocenění aktivních dětí probíhá také v mateřské škole.