Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Beseda o plazech

Plazi, jak je neznáte

Ve dnech 8. – 9. října 2012 se v Malenovicích v hotelu KAM konala 5. krajská konference
k prevenci rizikových forem chování pod záštitou náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Věry Palkové.

Pro letošní ročník konference bylo zvoleno téma „Práce se třídou”, v jehož duchu se nesly příspěvky a přednášky v jednotlivých sekcích našich předních odborníků na téma šikana, kázeňské problémy ve třídě či mapování vztahů v třídním klimatu.

Součástí konference bylo také ocenění 6 nejúspěšnějších škol Moravskoslezského kraje v oblasti prevence rizikových forem chování za školní rok 2011/2012. Za okres Nový Jičín získala ocenění ZŠ a MŠ Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913, okres Nový Jičín. K jejím aktivitám v této oblasti patří účast ve dvouletém projektu „Rosteme spolu” občanského sdružení AVE z Petrovic u Karviné na podporu prevence rizikového chování, začlenění a realizace prevence rizikového chování do vlastního projektu EU Peníze školám, poskytování služeb školního psychologa, pestrá nabídka zájmových a mimoškolních aktivit pro žáky školy, důsledná a pečlivá práce výchovné komise, reagující pružně na podněty rizikového chování vně i uvnitř organizace.

Zdeňka Murasová, ředitelka školy