Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Projekt Ovoce a mléko do škol

Vážení rodiče,

naše škola je přihlášena do Školního projektu Evropské unie „Ovoce a zelenina do škol” a „Mléko do škol“.

Cílem projektu je zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny a také mléka a mléčných výrobků v jídelníčku školních dětí, vytvořit zdravé stravovací návyky a bojovat proti epidemii dětské obezity.

Všichni žáci 1. až 9. ročníku dostávají ve škole bezplatně ovocnou a mléčnou svačinu každou lichou středu v měsíci z bohaté nabídky Ovocentra V+V s. r. o. z Valašského Meziříčí. Tato moravská firma nám dále nabízí doprovodné programy, exkurze ve svém velkoskladu či návštěvy ve škole – odborné přednášky veselou formou s firemním maskotem a soutěžemi. Distribuce ovocných a mléčných svačin probíhá formou čerstvých balíčků dodávaných žákům o velké přestávce při závozu přímo do tříd.

Při některých dodávkách získává třída také barevné letáčky s informacemi o dodaném ovoci a zelenině, na jejich zadní straně jsou kvízy a doplňovačky pro děti. Jednou ročně obdrží také česko-anglické vzdělávací pexeso, vytvořené z obrázků dětí, školní rozvrh, záložky a jiné drobné dárky.

Heslo Ovocentra: Ovoce my dobře známe, zdraví do škol dodáváme.

Více na: http://www.ovocedoskol.szif.cz