Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Přístupnost webových stránek

Prohlášení o přístupnosti 

ZŠ a MŠ Frenštát p. R., Tyršova 913 se zavazuje k  zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací. 

Prohlášení přístupnosti se vztahuje na následující internetové stránky: 

www.zstyrfren.cz 

Struktura informací 

Struktura informací na stránkách byla vytvořena podle specifikace W3C  HTML 5 a vizuálně naformátována kaskádovými styly (CSS 3) – vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení. 

Stav souladu 

Uvedené internetové stránky jsou částečně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1 z důvodu nedostatečně přístupného obsahu anebo výjimek uvedených níže. 

Přístupnost obsahu 

Na internetových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů. 

Vypracování prohlášení o přístupnosti 

Pro vypracování prohlášení byl použit zákon č. 99/2019 Sb., a metodický pokyn MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a mezinárodně uznávanému standardu Web Content Accessibility Guidelines – WCAG 2.1. 

Zpětná vazba 

ZŠ a MŠ Frenštát p. R., Tyršova 913 má za cíl, aby jím spravované internetové stránky byly přístupné všem jejím uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita).

Kontakt je: 

ZŠ a MŠ Frenštát p. R. 
Tyršova 913 
744 01 

telefon: 556 835 920 
e-mail: reditel@zstyrfren.cz 

Postupy pro prosazování práva 

V případě, že Vám nebyla poskytnuta odpověď nebo poskytnutá odpověď je neadekvátní či neuspokojivá v souvislosti s Vaší žádostí či oznámením ohledně přístupnosti internetových stránek nebo webové aplikace, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva: 

Ministerstvo vnitra 
odbor eGovernmentu 
náměstí Hrdinů 1634/3 
140 21 Praha 4 

e-mail: pristupnost@mvcr.cz 

Prohlášení provozovatele internetových stránek 

Tyto internetové stránky provozuje ZŠ a MŠ Frenštát p. R., Tyršova 913.  

Správcem veškerého obsahu je ZŠ a MŠ Frenštát p. R., Tyršova 913. 

Kontakt na technického provozovatele 

Anque Media

Havlíčkova 31, 74401 Frenštát pod Radhoštěm ; Trojanovice 851, 74401 Trojanovice

tel.: +420 777 802 810

email: info@anque.cz

IČ: 11905859