LYŽNÍCI Z TYRŠOVKY

15.01.2020

Jako každý rok tráví sedmáci z Tyršovky první školní lednový týden na zasněžených svazích Velkých Karlovic. Lyžařský výcvik je součástí školního vzdělávacího plánu a pro žáky zpestřením výuky tělesné výchovy. Týden mimo školní lavice, se spolužáky a bez rodičů, to je lákadlo i pro ty, kteří nikdy na lyžích nestáli.

První den s velkým respektem, zda lyže budou či nebudou poslouchat. Druhý den už s úsměvem, že to není tak hrozně náročné, jak to vypadá a na konci týdne už všichni brázdili svahy, jako by byli na lyžích po několikáté. Všichni žáci zvládli vyjet vlekem, sjíždět lehčí i náročnější terén a ti, kteří již lyžovat uměli, si zařádili při zábavných cvičeních. Sjížděli kopec nejen popředu, ale i pozadu, ve dvojicích, trojicích a různým podjížděním. Všichni žáci své dovednosti na závěr otestovali při dvoukolovém závodě ve slalomu.

Odpoledne po lyžích využívali zase svých školních vědomostí při různých kvízech a zeměpisných soutěžích. V pátek po posledním lyžování se všichni ve zdraví vrátili domů docela dost unaveni, ale nadšeni, že tento týden výuky vůbec nudný nebyl a stál za to.

Alena lavičková, vedoucí lyžařského kurzu