Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

LYŽNÍCI Z TYRŠOVKY

15.01.2020

 

Jako každý rok tráví sedmáci z Tyršovky první školní lednový týden na zasněžených svazích Velkých Karlovic. Lyžařský výcvik je součástí školního vzdělávacího plánu a pro žáky zpestřením výuky tělesné výchovy. Týden mimo školní lavice, se spolužáky a bez rodičů, to je lákadlo i pro ty, kteří nikdy na lyžích nestáli.

První den s velkým respektem, zda lyže budou či nebudou poslouchat. Druhý den už s úsměvem, že to není tak hrozně náročné, jak to vypadá a na konci týdne už všichni brázdili svahy, jako by byli na lyžích po několikáté. Všichni žáci zvládli vyjet vlekem, sjíždět lehčí i náročnější terén a ti, kteří již lyžovat uměli, si zařádili při zábavných cvičeních. Sjížděli kopec nejen popředu, ale i pozadu, ve dvojicích, trojicích a různým podjížděním. Všichni žáci své dovednosti na závěr otestovali při dvoukolovém závodě ve slalomu.

 

 

Odpoledne po lyžích využívali zase svých školních vědomostí při různých kvízech a zeměpisných soutěžích. V pátek po posledním lyžování se všichni ve zdraví vrátili domů docela dost unaveni, ale nadšeni, že tento týden výuky vůbec nudný nebyl a stál za to.

 Alena lavičková, vedoucí lyžařského kurzu

 

 

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm