Veselé dýňování

Čas barevných dýní

Červená jablíčka, žloutnoucí hrušky, barevné listy na stromech a sluníčko, které všechnu tu krásu ozáří, ale už nezahřeje tak, jako v létě. Děti z MŠ Markova se radují z podzimních hrátek, z bohatství a plodů přírody, a proto pozvaly své blízké do mateřské školy k „Veselému dýňování“.  Společně tvořit přišli nejen rodiče našich dětí, ale i prarodiče a sourozenci. Děti si mohly vybrat zelené, žluté, oranžové i žíhané koule různých velikostí a tvarů a pustit se do tvoření. Některé dýně byly hodně těžké a tak jsme byli rádi, že jsou mezi námi i silní tatínci. Dýně se vyřezávaly, dlabaly, vymýšlely se nápadité obličeje a podoby strašidýlek. Zdobilo se přírodninami, trávou, kukuřicí, listím, navlečenými šípky a jeřabinami. Kdo už byl unavený, mohl se posilnit bylinkovým čajem a koláčem upečeným naší paní kuchařkou, jak jinak než dýňovým. Výsledkem tvoření byly originální a výstavní kousky. Hotové výrobky jsme odnesli na zahradu a rozsvítili. Kouzelný pohled na rozsvícené dýně byl pro všechny tou největší odměnou. Se zapadajícím sluníčkem bylo všem jasné, že naše světélkující zahrada potěší nejen nás, ale i všechny kolemjdoucí. A jak vzpomínají děti na příjemně strávené odpoledne? S úsměvem na tváři, hlavně u oběda, kdy si plní svá bříška dýňovou polévkou nebo kompotem.