13.03.2019 | Den periodické tabulky prvků

Den periodické tabulky prvků

Byla to tehdy, před 150 lety, událost světového významu. Ruský fyzik a chemik Dmitrij Ivanovič Mendělejev představil své uspořádání chemických prvků podle stoupající atomové hmotnosti. Prvky v tabulce vytvářely v řadách a sloupcích systém, ze kterého se daly předpovědět i vlastnosti tehdy neznámých prvků. Mendělejevova tabulka (soustava) se stala jedním ze symbolů chemie a dodnes nesmí chybět v žádné učebnici chemie. Organizace spojených národů dokonce prohlásila rok 2019 Mezinárodním rokem periodické soustavy prvků.

12.03.2019 | Pozvánka na městské kolo OVOV

Pozvánka na městské kolo OVOV

Pozvánka na 7. ročník městského kola ve Frenštátě p. R.

18.02.2019 | Recitační soutěž žáků 1. stupně

Recitační soutěž žáků 1. stupně

Každým rokem se snažíme vzbudit zájem dětí o poezii nejen čtením básní v čítankách, ale i vyhlášením soutěže o nejlepší recitátory, kteří vyjdou z třídních kol a soutěží pak v kole školním. Letos školní kolo recitační soutěže proběhlo ve čtvrtek 14. února. Děti soutěžily ve třech kategoriích.

15.02.2019 | Anglické divadlo

Anglické divadlo

Po roce k nám zavítalo opět profesionální Divadlo Zlín, které hraje pro žáky představení v anglickém jazyce. Tentokrát šlo o pohádku pro 5. ročník pod názvem Líná koza a příběh Poslední přání pro žáky 2. stupně. Děti si tak mohly zjistit, do jaké míry angličtině rozumí. Pro lepší pochopení zařazují herci do všech představení v menší či větší míře i české průpovídky.