Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Zažít město jinak také v ZŠ Tyršova 913

V sobotu 16. 9. 2023 jsme se spolu s dalšími organizacemi a spolky v Tyršově ulici stali partnery republikové akce Zažít město jinak, která v naší republice slavila osmnácté narozeniny, město Frenštát pod Radhoštěm si ji však vyzkoušelo poprvé.

Celá Tyršova ulice se již od ranních hodin stala místem pracovního hemžení a příprav, pomalu rostly prezentační a občerstvovací stánky a pódium, na stromy se zavěšovalo osvětlení, stavěly se stoly a lavičky. Kolem jedenácté hodiny začaly ulicí proudit první návštěvníci, jejich počet s přibývajícím časem sílil a neustával ani v podvečerních hodinách.

Také naše škola přispěla připravenými činnostmi a dílnami do prezentačního kolotoče a podílela se na zdárném průběhu těchto sousedských slavností. A co u nás mohli návštěvníci zhlédnout? Na chodníku hned před školou mnozí pamětníci zkoumali vystavené panely věnované architektům Parmovým a jejich stavbám, další si na nekonečném papíře mohli uvědomit, co pro ně při vzpomínce znamená Tyršova ulice. Kousek dál si mohli vyzkoušet test z první pomoci a v otevřené chodbě lákaly malé návštěvníky různé druhy robotů a logických her. Díky hezkému počasí se příchozím zcela otevřela školní zahrada, kde v přírodní učebně byly přichystány tvořivá dílna a chemické pokusy a u zahradního domku zase vědomostní stezka. Každou celou hodinu si mohli návštěvníci v rámci komentované prohlídky prohlédnout školní budovu od sklepa po půdu a vyslechnout si zajímavosti z její historie i z historie frenštátských soch. Z druhé strany školy při vjezdu na školní dvůr paní kuchařky nabízely pro mlsné jazýčky připravené občerstvení, na dvoře se malovalo a na malém hřišti závodilo v opičí dráze o originální píšťalku.

Celý den se nesl v duchu dobré nálady, pohody a veselí a dle slov a komentářů návštěvníků se tato akce opravdu vydařila. A za to jsme všichni rádi.

Poznámka: Jen malou kaňkou pro nás byla ztráta jednoho robota ozobota, který věříme, že se k nám zase vrátí a že byl odnesen omylem (blikající kulička mohla být velkým lákadlem pro nejmenší). Proto chceme touto cestou oslovit ty, kteří by snad o něm něco věděli, aby nám podali zprávu, případně jej přinesli do školy. Jedná se o výukovou pomůcku, která slouží všem dětem a bude nám chybět. Děkujeme za pomoc a spolupráci.