Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Žák základní školy Tyršova 913 ve Frenštátě pod Radhoštěm zazářil na norském turnaji v řecko-římském zápase

Tichavští zápasníci přivezli z norského turnaje Kolbotn Cup 2023 celou řadu medailí a mezi těmito vynikajícími sportovci je i žák naší základní školy Damián Večeřa. Exceloval v krátkém, ale intenzivním závodním víkendu, jež představoval vrchol sezóny pro jeho oddíl zápasu SK Tichá.

Cesta za úspěchem začala brzy ráno v Oslu, kde měli členové výpravy možnost prozkoumat krásy této metropole. Následně se všichni vydali vlakem do Kolbotnu, kde ve večerních hodinách proběhlo vážení, což je vždy rozhodujícím moment pro závodníky zápasu. Tým pracoval s odhodláním a cílem, aby si všichni zápasníci udrželi potřebnou váhovou kategorii a tento záměr se podařil.

V sobotu přinesly závody v řecko-římském stylu vynikající výkony. Damián Večeřa si vedl skvěle, obsadil 6. místo ve váze do 45 kg ve velmi silné konkurenci 11 závodníků a dokázal odolat občas i nečestným zápasům některých soupeřů. Předvedl krásné zápasy, což vyzdvihli i samotní trenéři.

Damián zabodoval i ve vyšších váhových kategoriích, kde vybojoval bronzovou medaili.

Tým SK Tichá zakončil Kolbotn Cup kompletním medailovým úlovkem, což je opravdu ohromující úspěch! Zápasníci nám ukázali, že cesta ke kýženému cíli vyžaduje nejen neustálý trénink, tvrdou a náročnou práci, ale i mnoho odříkání, aby výsledkem mohlo být umístění na bedně, kde mají možnost vystoupit jen ti nejlepší.

Markéta Mičulková, třídní učitelka