Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Zájezd do Salzburgu

Ve dnech 23. a 24. 5. 2024 se uskutečnil zájezd do Salzburgu, rodiště slavného hudebníka W. A. Mozarta, a blízkého okolí.

A co jsme všechno viděli? Shrnutí této cesty popisuje žákyně 8. A:

Náš dvoudenní výlet začíná brzy ráno srazem u školy, kde na nás už čekal autobus. Po cestě jsme dostali krátké informace od paní průvodkyně o tom, co nás dnes čeká. Když jsme přijeli do města Salzburg, začala naše prohlídka historické části města a zahrad u zámku Mirabell. Potom jsme se vraceli zpět na náměstí do centra města, kde jsme dostali hodinu a půl rozchod. Já s mojí skupinkou jsme se vydali do Starbucksu a obchůdku se suvenýry. Samozřejmě jsme ochutnali slavné Mozartovy koule ze slavné cukrárny Fürst. Nakonec jsme jeli autobusem do hotelu Graml, kde jsme pak celý večer sledovali hokej a povídali si s ostatními. 

Druhý den ráno hned po snídani jsme museli uklidit pokoje a sbalit si batoh na celý den. Nastoupili jsme do autobusu a vyráželi na Kehlstein do Německa. Cestou jsme jeli přes spoustu kopců a kolem jasně modré řeky Berchtesgadener Ache. Na parkovišti jsme museli přestoupit do druhého autobusu, který nás vyvezl na další konečnou všech elektrobusů. Odtud jsme šli tunelem k výtahu, který nás vyvezl k Orlímu hnízdu. Na vrcholku byl chvilkami krásný výhled do údolí pod námi, ale spíše mlhavo. Když jsme sjeli výtahem a autobusem zpět dolů, vydali jsme se k jezeru Königssee, což je jedno z nejhlubších jezer celého Německa. Zde nám začalo pršet, ale po chvíli se zase vyjasnilo, takže šla vidět krásně modrá hladina jezera. Nakonec jsme se vydali do Solných dolů přímo v městečku Berchtesgaden, kde jsme se všichni oblékli do kombinézy, ve které pracovali samotní horníci, a následně nás čekala interaktivní prohlídka dolů.
Po cestě domů jsme se v autobuse navzájem česali, poslouchali písničky, koukali se na filmy a hlavně jsme si povídali a vtipkovali o tom, co se nám kdy stalo :). Dokonce i kluci měli učesané culíčky a vypadali spíše jako postavičky z Teletubbies. Výlet jsme si velice užili a po probuzení v sobotu ráno jsme si říkali, že chceme zpět :).

Za třídu 8. A napsala Julie Kavková

 Mgr. Radka Hrudová, vedoucí zájezdu