Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Vyráběli jsme mechárium

V pondělí 20. 5. si žáci přírodopisného praktika vyzkoušeli navrhnout a osázet vlastní vlhkomilné mechárium. A v čem jeho výroba spočívá? Nejprve je potřeba si nachystat skleněnou nádobu, rostlinný materiál, keramzit, kačírek, vhodný substrát, kousky dřeva, kamínky, šišky, větvičky, ulity a jiné přírodniny. Postup výroby je pak již jednoduchý. Naspod nádoby dáme drenážní vrstvu, např. keramzit, kamínky či štěrk. Nad tuto vrstvu navrstvíme substrát a můžeme začít sázet. Použijeme semenáčky dřevin, kapradiny, mechové rostlinky a pak vhodné přírodní dekorace. Fantazii se meze nekladou. Výsledkem je jedinečný vlhkomilný ekosystém, kterým můžeme přenést krásu přírody do interiéru. Naše práce jsou součástí krátké fotogalerie.

Alena Maňasová, vyučující přírodopisného praktika