Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Uspávání broučků v MŠ Markova

Rok s rokem se sešel a my jsme se opět setkali, abychom uložili broučky ke spánku. Na školní zahradě byly pro děti a rodiče připraveny stanoviště s úkoly a soutěžemi. Mohli se proletět na koštěti, zdolávat hrad, mířit na cíl, skákat v pytlích, vyrábět kaštanového broučka a mnoho dalšího. Celou akcí nás provázela tematická hudba, která dokreslila tajuplnou atmosféru blížícího se podzimního večera. Po splnění všech úkolů na děti čekala sladká odměna v podobě čaje a buchty od naší paní kuchařky. Rodiče měli možnost prohlédnout si nově zrekonstruovanou kuchyň a ochutnat jednohubky s výbornými pomazánkami, které pro děti běžně připravujeme na svačinku. Nakonec jsme se všichni vydali na lampiónový průvod. Děti jako malé světlušky prosvítily ulice lampióny různých tvarů a barev, některé dokonce vlastnoručně vyrobenými. Do cíle jsme došli za úplné tmy, společně jsme zazpívali ukolébavku a uložili své vyrobené kaštanové broučky ke spánku.

Anastázie Hejková, učitelka MŠ