Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Tyršováci na zmrzlých svazích Velkých Karlovic

Žáci sedmých tříd ZŠ Tyršova 913 tráví každoročně začátek ledna ve Velkých Karlovicích na lyžařském kurzu.
Ani letos tomu nebylo jinak, přestože dva dny před začátkem kurzu bylo okolo lyžařských svahů Kyčerka zeleno a na svazích byly pouze zbytky sněhu. Den před odjezdem teploměr klesl na teplotu, při které se dá vyrábět umělý sníh a to umožnilo 47 žákům s šestičlenným doprovodem celý týden strávit na lyžích.
Žáci byli rozděleni do čtyř družstev, první dvě zdokonalovaly své umění na velkém svahu a třetí spolu se čtvrtým teprve získávalo dovednosti, které jsou potřeba při sjezdovém lyžování v dětském parku s méně náročnými sjezdovkami.
Na konci týdne všechny děti otestovaly své umění ve dvoukolovém slalomu. Při závodě se mohutně povzbuzovaly a užily si atmosféru, včetně natáčení videí a rozhovorů.
Během večerních programů se věnovaly nejenom zábavným hrám, ale také zeměpisné soutěži s Beskydským tématem a během volného půldne absolvovaly procházku Velkými Karlovicemi.
Poslední večer byl věnován ocenění za zvládnutí lyžařských dovedností, zeměpisných znalostí, prezentaci básniček na téma Lyžařský kurz a samozřejmě zhodnocení celého týdne.
V pátek po dopoledním lyžování se všichni ve zdraví vrátili domů docela dost unaveni, ale nadšeni, že tento týden výuky opravdu vůbec nudný nebyl. Upevnil dětské kolektivy a především zdraví a pevnou vůli a odvahu dětí, což určitě bude přínosem pro další život.

Alena Lavičková, vedoucí lyžařského kurzu