Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Turisti poznávali zajímavosti našeho a Zlínského kraje

V letošním školním roce měli žáci a žákyně 5. tříd možnost navštěvovat přírodovědně-technický turistický kroužek. Společně jsme poznávali krásy okolních míst, ale také se zaměřili na informace z oblasti techniky nebo přírodovědy. V devíti setkáních jsme se dozvěděli legendu, kterou je opředený kopec svatého Marka, navštívili stezku ve Frýdlantu nad Ostravicí, zjistili technické informace rozhledny na Velkém Javorníku, vyrobili krásné svíčky v rodinné dílně Unipar, která vyváží své výrobky do vzdálených koutů světa. Dále jsme navštívili Muzeum řeznictví, kde si žáci prohlédli technickou stránku výroby v minulosti. Pan majitel rodinné pekárny nás přivítal ve Štramberku, kde jsme si vyzkoušeli výrobu štramberských uší a poté vystoupali do výšin místního hradu. Neméně zajímavá byla výprava do výrobny medových dortů Marlenka, kde jsme pozorovali samotnou výrobu a nechyběla ani sladká ochutnávka. Trochu sportu a historii minigolfu si žáci osvojili v prostorách hotelu Troyer. Poslední výprava, která byla doprovázena mlhou a deštěm, byla doslova kouzelná. Při výstupu na Stezku Valašku, se nám naskytly nádherné výhledy do širokého okolí. Doufáme, že se vám, milí žáci, v přírodě líbilo. Děkujeme za nezapomenutelné společné zážitky.

Prezentace turistického kroužku

Eva Petrová a Tereza Mikesková, vedoucí kroužku