Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Tříkrálový koncert dětí MŠ Markova

Kostelem svatého Martina se v prvním lednovém týdnu majestátně rozléhaly tóny kytar, flétničky a dětských hlásků, které nám připomněly svátek Zjevení Páně neboli svátek Tří králů. Před začátkem koncertu jsme si vyslechli poutavé vyprávění paní učitelky, která nás krátce seznámila s tímto odvěkým příběhem. Děti se dozvěděly, kdo byli mudrci z Východu, kam se vydali a proč, co Ježíškovi přinesli a jaký má celý tento svátek smysl. Slavnostní zakončení vánočních svátků oslavili zpěvem tradičních koled nejen děti, ale přidali se i přítomní rodiče a hosté.

Tříkrálový koncert jsme si zopakovali o pár dní později v Domově Hortenzie. Tentokrát jsme svým zpěvem potěšili seniory, kterým děti předaly vlastnoručně vyrobené svícny ve tvaru hvězdy a drobné dárečky v podobě čaje a kávy, o které se postarali naši rodiče. Děkujeme všem dětem, rodičům a pedagogům za spolupráci a doufáme, že těchto příjemných akcí bude v následujícím kalendářním roce přibývat.

Anastázie Hejková, učitelka MŠ