Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Třída III. A v lanovém centru Tarzanie

Tento výlet byl odměnou za 2. místo v celoškolní soutěži Sběr papíru.

Děti dorazily do lanového centra plné nadšení a očekávání. Po příchodu je přivítali instruktoři, kteří jim nejprve vysvětlili základní pravidla bezpečnosti a vybavili je potřebnými ochrannými pomůckami, jako jsou helmy a úvazy. Instruktoři se postarali o to, aby všechny děti správně pochopily, jak se na lanových překážkách chovat a jak je správně překonávat.

Pro mnoho dětí to byla první zkušenost s lanovými překážkami, a tak se někteří zpočátku trochu báli. Ale s podporou kamarádů a instruktorů brzy překonali své obavy a s nadšením se pustili do zdolávání překážek. Celý den byl plný smíchu, povzbuzování a vzájemné podpory.

Po náročném dopoledni plném fyzických aktivit přišel čas na zasloužený odpočinek. Právě když se děti chystaly posvačit, zahlédly keře plné borůvek. Okamžitě propuklo nadšení a děti vrhly na sběr čerstvých plodů.

Jana Kociánová, třídní učitelka