Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Recitační soutěž žáků 1. stupně

V pondělí 26. února se konala v naší škole recitační soutěž žáků 1. stupně. Po uspořádání třídních kol, které proběhly v jednotlivých třídách v rámci hodin českého jazyka, vzešli z každé třídy tři zástupci, kteří postoupili do školního kola soutěže. Vyslechli jsme si pestrou směsici pěkných, mnohdy vtipných i poučných básní a porota měla nelehkou úlohu ve výběru těch nejlepších. Nakonec získali žáci ve školním kole tato umístění:

I. kategorie – 1. ročník:

1. místo: Porubský Marek (1. C)
2. místo: Borowcová Ema (1. C)
3. místo: Hrachová Markéta (1. D)

II. kategorie – 2. a 3. ročník:

1. místo: Petřík Hynek (3. C)
2. místo: Lacková Barbora (3. A)
3. místo: Žižková Sára (2. C)

III. kategorie – 4. a 5. ročník:

1. místo: Juračáková Kristýna(4. A)
2. místo: Obšivačová Klára (5. B)
3. místo: Rozbroj Šimon (5. A)

Výhercům blahopřejeme a všem dětem, které se soutěže zúčastnily, děkujeme za příjemný kulturní zážitek. Do okrskového kola recitační soutěže pod názvem Kalusův chodníček, které se uskuteční 5. března 2024 v Astře, postupují první dvě výherní místa II. a III. kategorie.

Eva Sladká, organizátor soutěže