Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Psovodi ve školní družině

Na středu 25. 10. se nám konečně podařilo dojednat vzácnou návštěvu, policejního kynologa. Na tuto akci jsme se všichni moc těšili. Vidět policejního psa v „akci“ není přeci jen tak běžná záležitost. Deštivé počasí se dopoledne umoudřilo a již nic nebránilo tomu, abychom přivítali psovody s jejich psími kamarády. Setkání začalo kolem půl třetí. V úvodu nám podporučík Veselý ukázal poslušnost psa a přiblížil dětem techniku výcviku. Objasnil, k jakému účelu slouží policejní psi: vyhledávají osoby, zadržují pachatele, vyhledávají návykové látky, zbraně, výbušniny. Ochotně zodpověděl spoustu zvídavých dotazů. Poté jsme všichni se zatajeným dechem sledovali ukázky výcviku: nalezení ztracené věci, zadržení a zneškodnění pachatele. Děti si také mohly „potěžkat“ oblek, který slouží k výcviku zadržení pachatele na útěku. Jen hlazení psů se neuskutečnilo, protože, jak jsme se dozvěděli, policejní psy se nesmí hladit.

Jsme moc rádi, že se nám podařilo uskutečnit tuto bezva akci. Veliké díky patří panu podporučíku Tomáši Veselému a podpraporčíkovi Jiřímu Adámkovi a jejich psím parťákům za to, že si na nás našli čas. Děkujeme a snad někdy příště.

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka