Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Pohádkové představení Jak byla vosa Marcelka ráda, že je.

Děti z MŠ Markova se vydaly za dobrodružstvím vosy Marcelky, která sice neměla křidélka, ale šikovných nápadů měla na rozdávání. Za Marcelkou jsme putovali až do Divadla loutek v Ostravě. Jak si asi poradí ve světě vosa, které nenarostla křidélka? Postaví si vlastní letadlo z PET lahve. Když se i letadélko Marcelce rozbije, nevěší hlavu a naučí se prostě lézt po stromech. Děti byly nadšené z Marcelky a jejího pozitivního přístupu k životu. Aby nebyla na všechno sama, na těžké cestě ji doprovázeli a pomáhali dva kamarádi komáři. Během představení se děti smály, pištěly strachy, reagovaly na herce a jejich povzbudivé vybídnutí. Není pochyb o tom, že pohádka se nám všem líbila, zejména využití netradičních a zajímavých technických efektů. Ostravské Divadlo loutek opět rádi navštívíme s nabídkou nové pohádky.

Anastázie Hejková, učitelka MŠ