Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Pěšky do školy

pesky_do_skoky_1

Organizace Pěšky městem vyhlásila již posedmé výzvu Pěšky do školy. Celorepubliková soutěž se konala v rámci Evropského týdne mobility (16. – 22. 9. 2023) a měla za cíl aktivaci dětí k pravidelnému pohybu i zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí škol. Akcí chtěli pořadatelé zdůraznit důležitost dlouhodobé změny životního stylu rodin a podnítit zájem dětí dopravovat se do školy jiným způsobem, než dojížděním autem s rodiči. Letos se výzvy zúčastnilo přes 100 000 dětí napříč celou republikou.

V naší škole se k Pěšky do školy přidalo šest tříd – 4. A, 4. C, 8. A, 8. B, 9. B a 9. C. Celý týden jsme zaznamenávali online způsob docházky dětí – pěšky, na kole, na koloběžce, autobusem, autem. Přidaly se i další doprovodné aktivity: anketa mezi žáky na téma Doprava do školy, Situace s cyklisty ve Frenštátě p. R. a Možnosti zlepšení dopravní situace před školou, kterou vyplnili zvláště žáci 9. ročníků. Její výsledky pak shrnul pro soutěž p. uč. Ondryáš. Třída 9. C pak ještě v rámci slohových skupinových prací vytvořila několik miničasopisů Pěšák, kde se objevily články na toto téma. Všechny tyto činnosti byly soutěžní a byly organizátory bodovány. V říjnu pak budou v Praze vyhlášeny výsledky soutěže.

Všem žákům děkujeme za zapojení do akce a těšíme se v příštím školním roce na zapojení dalších školních kolektivů.

Lenka Ráchel Pustějovská, učitelka