V úterý 23. června byli na naší škole oceněni nejlepší sběrači papíru za školní rok 2025/2026. Do sběrové soutěže se zapojila řada žáků a společně se podařilo nasbírat 31 083 kg starého papíru, který tak neskončil v odpadu, ale míří k dalšímu využití.
Nejúspěšnějšími sběrači se stali:
1. místo: Tomáš Jozek (třída 4.C) – nasbíral 2 172 kg
2. místo: Josef Kramoliš (třída 6.C) – nasbíral 1 045 kg
3. místo: Antonín Schwarz (třída 6.C) – nasbíral 768 kg
4. místo: Nela Jozeková (třída 5.B) – nasbírala 595 kg
5. místo: Lukáš Blažek (třída 3.C) – nasbíral 564,5 kg
Všem oceněným žákům gratulujeme a děkujeme jim i jejich rodinám za chuť pomáhat přírodě i škole. Poděkování patří také všem dalším dětem, které se do sběru zapojily – každé kilo se počítá!
Na podzim nás čeká další kolo soutěže a už teď se těšíme, kolik papíru se podaří zachránit před odpadem tentokrát.
Pavlína Maňasová
