Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Oblastní soutěž Hlídek mladých zdravotníků

V pátek 26. dubna se členové kroužku Mladý zdravotník vypravili do Nového Jičína, kde se v budově Mendelovy střední školy uskutečnila Oblastní soutěž hlídek mladých zdravotníků. Soutěže se mohlo zúčastnit pětičlenné družstvo, které muselo předvést na čtyřech stanovištích základní dovednosti při ošetřování nejen běžných poranění, se kterými se mohou setkat, ale také i život ohrožujících stavů. Součástí soutěže byl i písemný test a možnost vyzkoušet si masáž srdce na resuscitačních pannách napojených na tablet, který přesně vyhodnotil správnost nebo chyby při prováděné resuscitaci.
Naše hlídka ve složení: velitel – Tadeáš Fojtík (4. B), členové – Leilani Valery Locati (4. B), Pavlína Kovalová (4. B), Šarlota Stavárková (2. C) a Robin Kocián (2. C) se v soutěži umístila na krásném 5. místě.

Hlídko, děkuji za skvěle předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.

Eva Sladká, vedoucí kroužku