Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Mikulášské nocování ve školní družině

První prosincový pátek proběhlo v naší družině oblíbené Mikulášské nocování. Touto tradiční akcí se snažíme prvňáčkům zpestřit „družinový život“. Letos jsme stály před pořádnou výzvou. Díky tomu, že máme čtyři první třídy, přihlášených dětí bylo více jak jindy. O to víc se paní vychovatelky řídily heslem: „Kdo je připraven, není překvapen“ a snažily se nepodcenit žádný detail. Již několik dnů před očekávaným pátkem se v odděleních intenzivně nacvičovaly koledy a básnička pro Mikuláše. V pátek jsme se sešli v plné zbroji. Karimatky, spacáky, baterky, plyšáky a ostatní věci nutné k přežití mikulášské noci si všichni vzorně přinesli. Po odchodu rodičů byly děti seznámeny se strategickým plánem: cesta na náměstí k rozsvícenému stromečku, zpívání koled, procházka potemnělým Frenštátem, návštěva Mikuláše a čerta, no a nakonec zalézt do spacáku a společně s kamarády v klidu spát až do rána. Vše probíhalo dle harmonogramu. Vydařily se koledy u stromu, proběhla i večerní procházka. Samozřejmě největší nervozita zavládla před příchodem Mikuláše, anděla a čerta. Proběhla ještě rychlá generálka básniček a už Mikuláš klepal na dveře. Ti, kteří si nebyli jisti, jestli je neodnese čert, prožívali těžké chvilky. Vše ale dopadlo na výbornou. Děti nám zůstaly všechny, čert nikoho nechtěl. S Mikulášem a jeho doprovodem jsme se rozloučili koledou a již nic nebránilo tomu, vybrat si to nejlepší místo na spaní, zachumlat se do spacáku, poslechnout si pohádku a v poklidu spát. Ráno po probuzení na nás čekala kromě snídaně i spousta práce. Sklidit si spacák, karimatku a vše ostatní dá jednomu pořádně zabrat. Ale o to víc potom chutná snídaně, kterou nám upekly maminky. Po snídani se už čekalo na příchod rodičů. Tento čas někteří trávili v tělocvičně, jiní si kreslili či hráli ve školní družině. Letošní nocování proběhlo již tradičně v pohodové předvánoční atmosféře. I letošní prvňáčci budou mít na co vzpomínat. Vždyť škola není jenom učení, ale také spousta příjemných zážitků. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD