Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Maškarní karneval ve školní družině

V pátek 26. ledna proběhl v naší školní družině každoroční maškarní karneval. Po osvědčených minulých letech jsme nechali pomyslnou taktovku opět v rukách pana kouzelníka Aleše Krejčího. Celý týden se děti těšily a připravovaly. Doma se chystaly maškarní kostýmy. Ve školní družině si mohli zájemci vyrobit papírovou škrabošku.

V pátek po obědě se všechny děti rychle převlékly do pestrobarevných kostýmů, nalíčily si obličeje a netrpělivě čekaly na začátek. Pan kouzelník přijel včas, tělocvična se stihla krásně nazdobit a už nic nebránilo tomu, oddat se maškarnímu rejdění. Od začátku byl karneval plný hudby, tance a kouzel. Tyto tři ingredience jsme ještě promíchali několika soutěžemi, aby si všichni přišli na své. Pan kouzelník zapojil do čarování nejen děti, ale i paní vychovatelky. Žáčci fandili, radili a hlasitě pana kouzelníka povzbuzovali. Do barevného maškarního rejdění a soutěžení se s chutí zapojili všichni. Odměnou za snahu byla dětem vždy drobná sladkost. Na závěr přišla pověstná třešnička na dortu. Kdo vydržel až do konce, tomu pan kouzelník vymodeloval z balónku nějaké zvířátko, kytičku či meč. Tento malý dárek udělal každému velikou radost. Společné hravé a čarovné odpoledne jsme si všichni moc užili. Tak zase za rok!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka