Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Loučení nebolí, vždyť jdeme do školy

Ve čtvrtek jsme se loučili s našimi milými předškoláčky. Tento slavnostní den jsme zahájili výletem na Šmajstrlův pohankový mlýn, kde děti ochutnaly výborné věnečky a muffiny z pohankové mouky, prohlédly si stroje, dozvěděly se, co všechno se vyrábí z pohankové mouky a v místním rybníčku nakrmily kapříky. Po návratu do školky si každý opekl na ohýnku párek a přivítal své rodiče. Děti si pro ně připravily krátké pásmo básniček a písní, které hrdě přednášely ve vlastnoručně malovaných tričkách před vlajkou své třídy. Po krásném vystoupení budoucí prvňáčci procházeli jeden po druhém za doprovodu pohádkových melodií květinovou bránou, poklekli a byli pasováni na školáky. Děti složily slavnostní přísahu, kterou se zavázaly nezlobit, učit se a nosit samé jedničky. Rozloučily se dojemnou písní s pohybovým doprovodem Školka už nám mává. Přejeme našim budoucím prvňáčkům jen to nejlepší do následujícího školního roku a doufáme, že si ze školky odnesou jen ty nejkrásnější vzpomínky.

Anastázie Hejková, učitelka MŠ