Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Kuchyň MŠ Markova získala novou podobu

Kuchyně naší mateřské školy se o letošních hlavních prázdninách rekonstruovala poprvé po dlouhých 47 letech provozu. Jedním z hlavních důvodů, proč k tomu bylo nezbytné přistoupit, byla zastaralá elektroinstalace. Zároveň s plánovanou rekonstrukcí prošla kompletní proměnou celá tvář kuchyně od podlahy až ke stropu. Abychom vychytali všechny nedokonalosti dřívějších prostor, nechali jsme si poradit od odborníků, kteří navrhli dispozičně promyšlené a praktické rozčlenění na jednotlivé pracovní zóny s dostatkem úložného prostoru. Vlastní realizace začala na začátku července, kdy byly zahájeny stavební práce svěřené frenštátské firmě EB – stavební společnost s.r.o. Díky jejímu spolehlivému a komplexnímu přístupu proběhlo vše hladce a podle plánu, od výběru barev a materiálu, po přípravu prostor, samotnou realizaci, koordinaci řemesel a následný úklid. Měnila se vzduchotechnika, obklady, dlažba, došlo k instalaci nových rozvodů nejen v prostorách kuchyně, ale v celém přízemí budovy. Modernizace zahrnovala výměnu veškerých spotřebičů, nechybí řada kuchyňských strojů a robotů včetně tolik potřebného konvektomatu. Jsme rádi, že se podařilo najít finanční prostředky v městském rozpočtu, vybrat kvalitní firmu a projekt realizovat. Výsledkem je elegantní, nadčasová kuchyň, která je nejen krásná na pohled, ale je především funkční a účelná.

Kateřina Balážová, zástupkyně ředitele školy pro předškolní vzdělávání