Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Krajské finále Odznaku všestrannosti

Ve středu 29. května 2024 se v Havířově uskutečnilo Krajské finále Odznaku všestrannosti, na které z naší školy postoupilo smíšené družstvo 4 dívek a 4 chlapců a jedna jednotlivkyně. Soutěžilo se v pěti disciplínách: běh na 60m, skok daleký, hod míčkem, shyby a driblink po dobu 2 minut.

Za družstvo soutěžili – Sofie Hilšerová, Denisa Ivanová, Kateřina Kundrátová, Amélie Sedláčková, Václav Gajda, Vojtěch Skřivánek, Jan Kaňa a Dominik Juračák. Družstvo sice statečně bojovalo, vylepšilo své osobní výkony, ale povýšilo své postupové místo pouze o jedno a skončilo na místě patnáctém.

Jednotlivkyně Lily Hilšerová, žákyně 6. B, předvedla perfektní výkony ve všech disciplínách a právem si odvezla vítězství ve svém ročníku.

Bohužel projekt Odznaku všestrannosti v tomto kole končí a letos poprvé se nebude konat republikové finále. Je to velká škoda, protože děti plnit 10 disciplín Odznaku opravdu bavilo, což dokládá 87 odznaků, od bronzových až po diamantové, které děti druhého stupně letos získaly. Navíc tato sportovní soutěž vedla ke zvýšení obratnosti, vytrvalosti a fyzické kondice dětí.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a předvedené výkony.

Alena Lavičková, koordinátorka soutěže