Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Družinový výlet do Galaxie

Ač se to nezdá, rok se s rokem sešel a máme tady opět konec školního roku. Letošní závěr školní docházky jsme zpestřili návštěvou zábavního parku Galaxie ve Zlíně. Poněvadž účast byla téměř stoprocentní, obsadili jsme tři autobusy. Do města obuvi jsme vyrazili hned po obědě. Děti byly natěšené a už od rána se domlouvaly, kdo s kým bude sedět v autobuse. Všichni se rychle usadili a mohli jsme vyrazit vstříc dobrodružství. Tentokrát nás čekala cesta daleká a zavládly obavy, jak to děti zvládnou. Vše ale probíhalo v pohodě. Do cíle jsme přijeli v nejlepším rozpoložení a báječné náladě. Po vystoupení z autobusu již nebyla síla, která by děti zastavila. HURÁÁÁÁ do Galaxie! Zde se nabízela malým žáčkům spousta atrakcí, na kterých se mohli s kamarády do sytosti vyřádit. Odvahu mohli prokázat při zdolávání lezecké stěny, kluci si zahráli fotbal na multifunkčním hřišti, super řádit se dalo na velkém skákacím hradě, kus odvahy bylo třeba při projíždění úzkého prostoru vesmírné stanice Galaxie, pořádná skluzavka se nabízela i u raketoplánu a velcí odvážlivci si s chutí vyzkoušeli adrenalinovou skluzavku. Zájemci, kteří si připlatili, se rázem ocitli ve virtuálním světě. Zkrátka, každý si tu našel to své. Ti, kteří měli hlad či žízeň, se mohli posilnit u několika stolečků. Z výletu se musí dovézt i nějaký malý suvenýr, a proto byl i bufet v obležení dětí. Po dvou hodinách skákání, běhání a šplhání se náš čas v Galaxii naplnil. Odjíždíme. Zpáteční cesta byla stejně pohodová jako cesta tam. V pořádku jsme se vrátili a před školou už na malé výletníky čekali rodiče. Děti byly spokojené a plné dojmů. Paní vychovatelky si oddechly, že vše proběhlo v největší pohodě. Tak zase příště!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD