Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Družinové bidlo patřilo Dudkovi

Tak jak se na jaře očekává první vlaštovka, tak se i v naší školní družině každoročně v tomto předjarním období očekává návrat Dudka. Abych to uvedla na správnou míru, očekáváme návštěvu oblíbeného ilustrátora Adolfa Dudka.

Děti, které již znají besedy s tímto ilustrátorem, dobře ví, že bránice dostane na hodinu pořádně zabrat a úsměvu od ucha k uchu se jen tak na chvilku nezbaví. Ani letos tomu nebylo jinak a „hodinová jízda“ stála opět za to.

Již od samého počátku, kdy pan Dudek začal představovat své kresby v konkrétních knihách a časopisech, bylo veselo. Řekla bych, že právě díky vtipu, nadhledu a dnešnímu modernímu přístupu zaujal většinu svého publika, včetně nás dospělých. Když už se tohoto vystoupení zúčastníte, není úniku, přestože šlo o pohádky pro děti a ilustrace v nich. I my dospělí jsme na chvilku zapomněli na celý svět a starosti v něm. Děti byly zapojovány do besedy velmi aktivně, některé si dokonce mohly vyzkoušet, jak dobří herci jsou. Někteří si zazpívali, jiní doplňovali rýmy do vět a vyvolení si mohli zkusit práci ilustrátora. A dokonce i na nějaké to protažení těla došlo, takže nikdo nemohl říct, že by sezení bolelo.

Věřím, že tato odpolední chvilka byla velmi příjemným zpestřením a odreagováním pro všechny zúčastněné. Doufejme, že za rok nás tato předjarní vzpruha opět nemine a ilustrátor bude opět kouzlit úsměvy na tvářích našich dětí.

Vychovatelka Bohumila Zabloudilová