Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Družina v badatelském klubu

Žáci badatelského klubu a tři žákyně 9. A si pro školní družinu připravili minisérii pokusů. Naše setkání proběhlo v pondělí 13. 5. v učebně přírodopisu. Žáci se postupně vyměnili na pěti stanovištích, kde zhlédli nebo se sami zapojili do prováděných pokusů. A co všechno viděli? Tančící rozinky, lávovou lampu, kruhovou chromatografii a chromatografii ze skittles, běžící majoránku, difúzi manganistanu, pěnovku, výrobu slizu, vlastnosti škrobu a oxidu uhličitého. Kromě pokusů mohli nahlédnout do okuláru mikroskopu a prohlédnout si preparáty jako např. křídlo motýla, octomilku nebo drobného korýše – perloočku. V závěru našeho setkání se děti družiny seznámily s našimi termoplastickými preparáty a zkusily si vybrané druhy poznat. Naše setkání bylo pro obě strany zábavné, žáci badatelského klubu se stali průvodci, kladli otázky, demonstrovali, dokázali využít již nabyté znalosti a sdělit poznatky ostatním. Naše setkání se nám vydařilo a budeme se těšit zase někdy příště.

Alena Maňasová, vedoucí badatelského klubu