Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Deváťáci přemýšleli o svém budoucím povolání

Ve čtvrtek 12. října 2023 se žáci 9. tříd zúčastnili již 16. ročníku přehlídky technických profesí Řemeslo má zlaté dno. Tato akce se uskutečnila ve sportovní hale Střední školy a Vyšší odborné školy v Kopřivnici. Žáci mohli zhlédnout celkem 14 profesí v technických oborech a mohli se dozvědět o uplatnění na regionálním trhu práce. Své výrobní programy představily významné firmy z regionu.

Jak se tato akce líbila žákům 9. C, můžete posoudit v jejich komentářích:

Je to zajímavé a velmi přínosné pro žáky. Přehlídka byla dobře připravená a přístup k nám byl perfektní. Myslím si, že to bude přínosné i pro další ročníky. Filip

Je to v pohodě, hezky nám ukázali řemesla a musím uznat, že mi to trochu s výběrem školy pomohlo. Bylo to velice zajímavé. Oceňuji i to, že jsme si to mohli vyzkoušet. Děkuji, že jsme tam mohli jít. Adriano

Moc se mi to líbilo. Bylo tam hodně oborů, o kterých jsme se dozvěděli spoustu informací. Popsali nám, jak se učí na školách a co tam dělají. Je to dobré pro lidi, kteří ví, že chtějí dělat řemeslo, ale nemůžou se rozhodnout jaké. Natálie

Za mě to bylo užitečné, protože jsem tam našel školu, kterou si dám na druhé místo. Určitě je to přínosné i pro ty, kteří neví, na jakou školu jít. Viktor

Eva Lípová, výchovná poradkyně