Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Den otevřených dveří na Tyršovce

Ve středu 20. března 2024 otevřela základní škola Tyršova 913 ve Frenštátě pod Radhoštěm v jarním termínu své dveře dokořán rodičům, bývalým žákům a veřejnosti. Této příležitosti využilo za celý den celkem 823 návštěvníků.

Dopoledne mohli rodiče a hosté navštívit vyučovací hodiny a porovnat, jak se výuka z dob jejich školní docházky změnila, jaké pomůcky a vybavení žáci a učitelé ve výuce využívají i jak si vedou jejich ratolesti. Odpoledne byla pro návštěvníky připravena pestrá mozaika zájmové činnosti a aktivit školy.

Bohatý program zaručoval, že si na své mohl přijít opravdu každý, a to doslova od sklepa až po půdu. Návštěvníci si mohli vyzkoušet svou zručnost ve velikonočních dílnách, pozastavit se nad kouzly a pokusy v chemické i fyzikální laboratoři, s chutí kávy procestovat několik světadílů, odpočinout si po anglicku v učebně cizích jazyků se sushi a šálkem čaje, procvičit si logiku se zajímavými stavebnicemi a programy, naprogramovat trasu robota, objevovat možnosti 3D tiskárny, 3D brýlí i 3D pera, nechat se zvěčnit ve fotokoutku v divadelním kostýmu, vychutnat si dobroty, které jste pro ně připravili doma nebo přímo ve cvičné kuchyňce, příjemně se naladit při pěveckém vystoupení souboru Švitorky či pásmu cizojazyčných písní, Valášku mateřské školy Markova nebo při přehlídce vystoupení našich mažoretek ve velké tělocvičně. Novinkou byla prezentace žákovského parlamentu, pomůcek třídy Světa vzdělání, ukázka absolventských triček a mikin a také zastávka do historie naší školy. Nechyběly pohybové aktivity v malé i velké tělocvičně nebo prohlídka klidové místnosti školní psycholožky. Chuťové buňky bylo možné uspokojit bohatým občerstvením ve školní jídelně nabídkou teplé i studené kuchyně.

Chodbám druhého i prvního patra dominoval již tradiční žákovský bazárek, v němž se projevila nejen šikovnost a tvořivost prodejců, ale také jejich účast s osudem potřebných. Finanční výtěžek sbírky z jednotlivých stanovišť ve výši 11 027 Kč bude věnován Moravskoslezskému spolku na ochranu zvířat z Opavy na péči a záchranu týraných zvířat a jejich umisťování do nových domovů.