Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Cvičení v přírodě třídy 5. B

Ve čtvrtek 2. května 2024 se naše třída zúčastnila akce Společně na Lysou. Nejdříve všechno probíhalo podle plánu, ale potom se nám ve stanici Frýdlant n. O. porouchal vlak. Asi patnáct minut jsme čekali a pak jsme vystoupili. Telefonovali jsme panu průvodci, který nás měl čekat na Ostravici a ten vymyslel alternativní řešení. Přijel k nám autem a pak jsme šli z Frýdlantu přes Novou Ves až do restaurace u Veličků. Trasa byla dlouhá asi 6 km. Přes tyto potíže jsme tam došli a nepřišli jsme o polévku. Cestou zpět jsme se šli podívat na Satínský vodopád. Pan průvodce nám přitom vyprávěl o přírodě. Nakonec jsme došli k autobusu a pak vlakem domů.

Klára Obšivačová, 5. B