Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Cesta kolem světa na Bílé

V pátek 12. 5. jsme ze školní družiny vyjeli na Bílou. Čekala nás zde pomyslná cesta kolem světa. Děti se na tuto dobrodružnou výpravu těšily již několik dní. V pátek jsme vyrazili všichni dobře naladěni a vybaveni jako správní cestovatelé. V krásném zalesněném areálu Bílé nás čekalo několik stanovišť a každé představovalo nějakou zemi či kontinent. V úvodu byly děti rozděleny do několika cestovatelských výprav a všichni se naučili motivační říkanku. A již se na nic nečekalo a vyrazilo vstříc dobrodružství. Na jednom stanovišti děti prokazovaly znalosti, co by si správný cestovatel měl vzít na palubu lodi. Jiná skupina se v malých lodičkách zdatně dostávala přes oceán až na konec světa. Další parta dobrodruhů se na lanovém žebříku statečně prodírala brazilským pralesem či zdolávala zemskou proláklinu.Jedna skupinka dětí absolvovala náročný výstup na Mount Everest. Na zpáteční cestě je čekal za odměnu sjezd na plastových kruzích. Všichni účastníci dobrodružné výpravy se taktéž ocitli v zemi plné ledu a sněhu, kde prokázali znalosti o životě Eskymáků. Na lehátkách pod slunečníkem na děti čekal kvíz – co k čemu patří. Zde malí cestovatelé prokázali znalosti ze zeměpisu a přírodovědy. Každý správný cestovatel si vozí domů pohledy z dalekých cest. A tak i naše děti na dvou stanovištích kreslily a psaly pohledy z výpravy kolem světa. Na Bílé jsme prožili krásné odpoledne, plné nových zážitků a informací. Děti prověřily nejen svou fyzickou zdatnost, ale také ukázaly, že mají spoustu informací o světě kolem nás. Cestovatelské odpoledne se všem líbilo a každý si dovezl z výletu malý suvenýr. Tak zase příště!

Zdenka Kučerová, vedoucí vychovatelka ŠD