Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Bezpečně o prázdninách

Ve středu k nám do školky zavítala městská policie. Ne proto, že bychom v naší školce potřebovali ruku zákona, ale proto, aby dětem připomněla, jak si užít prázdniny bez úrazu či jiného neštěstí. Děti se dozvěděly, co dělat v případě, že se ztratí a také co nedělat. Třeba nemluvit s cizími lidmi, nerozdělávat oheň v lese a nesahat na injekční stříkačky, které by mohly ležet na zemi. Děti pokládaly policistům zvídavé otázky, zajímalo je, jak se chytají zloději nebo zda i policista může dostat pokutu. Nejdříve si děti splnily policejní rozcvičku, potom se naučily nasazovat a sundávat skutečná pouta. Všechny si také vyzkoušely simulovanou střelbu na terč ze cvičné zbraně, což je ohromně bavilo. Počítač jim počítal body a na konci střelby nahlásil konečné skóre. Na závěr této poutavé besedy jsme se všichni přesunuli před mateřskou školu, kde jsme si mohli prohlédnout policejní vozidlo, do kterého děti nastoupily a spustily sirénu. Rádi bychom tímto poděkovali městské policii za spolupráci a za to, že se stará, aby naše město bylo bezpečnějším místem.

Anastázie Hejková, učitelka MŠ Markova