Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Adventní jarmark v zelené učebně

Ve čtvrtek 30. listopadu se školní zahrada s pergolou stala zázemím pro pestrou směsici návštěvníků, prodejců, zpěvaček i kejklířů.

Spolek rodičů Tyršan uspořádal spolu s žáky 2. stupně pro rodiče a přátele školy Adventní jarmark, na který si kolektivy starších žáků připravily vlastnoručně zhotovené výrobky. Na prodejních stolech se nabízely různé slané i sladké dobroty, vánoční ozdoby, svícny, náramky, pletené zboží, perníčky a mnoho dalšího. Předvánoční atmosféru dokreslovaly znějící koledy i živé pásmo pěveckého sboru Švitorky. Součástí jarmarku bylo také rozsvěcení vánočního stromku spolu s nasvícenou pergolou. Ozdoby na stromeček zase zhotovily menší děti z 1. stupně za pomoci svých učitelů. Zlatou tečkou se setměním se pro návštěvníky všeho věku stala atraktivní ohňová show, která nejen pobavila, ale i zahřála. Celou akci provázelo krásné zimní počasí se sněhovou pokrývkou, pro zahřátí posloužil nejen otevřený oheň, ale i hrníček svařáku, čaje nebo punče.

Adventním jarmarkem to ovšem nekončí. Zhotovit a prodat řemeslné výrobky byl pouze první z úkolů Adventní hry, kterou rodiče spolku Tyršan pro starší žáky připravili. I další týdny adventu budou žáci plnit další zajímavé úkoly, za něž budou třídní kolektivy sbírat zasloužené body. Třídy s nejvyšším ziskem bodů budou poslední vyučovací den slavnostně odměněny jak jinak, než zážitkovým programem.

Velké poděkování patří rodičům spolku Tyršan za skvělou přípravu, iniciativu a organizaci této akce, všem žákům za aktivitu a tvořivost při přípravě i prodeji ozdob a výrobků, návštěvníkům za účast a podporu naší činnosti a všem dalším pomocníkům, kteří se na zdárném průběhu jarmarku podíleli. Věřím, že jsme zahájili hezkou tradici.

Zdeňka Murasová