Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Adventní aranžování žáků 6. ročníků v předmětu přírodopisná praktika

V minulém týdnu si žáci přírodopisných praktik odzkoušeli metodu aranžování. Využili různé přírodní materiály (větvičky, plody, koření), které vhodně doplnili prvky umělými. Vlastnímu aranžování předcházela příprava, při které žáci posuzovali vhodnost a soulad použitého materiálu, a promysleli si rozložení celé kompozice. Během aranžování se snažili řídit estetickými principy, např. správné použití barvy, celková vyrovnanost aranžmá, vhodnost plochy, na které aranžují, různorodost textury použitých materiálů a podobně. Výsledkem jejich snažení jsou pěkné práce, které jsou součástí naší fotogalerie.

Alena Maňasová