Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

SPOLEČNĚ JSME VYKROČILI DO NEZNÁMA

V červnu letošního roku bylo založeno nové rodičovské sdružení – Spolek rodičů TYRŠAN z. s., který navazuje na letos končící činnost nadačního fondu Klub rodičů, jež dlouhá léta na ZŠ Tyršova působil.

Cílem spolku TYRŠAN je pokračovat v práci pro naše děti a školu. A to nejen pořádáním a podporou tradičních akcí, ale hlavně hledáním nových cest, možností a příležitostí tak, abychom vytvořili přátelské, pohodové a motivační prostředí mezi našimi dětmi, námi rodiči a školou.

Jsme nováčky, vydáváme se na neznámou cestu. Možná právě tento pocit byl inspirací k uspořádání naší první akce. A to pro nastupující prvňáčky. Vždyť také oni prožívají podobné pocity jako my. Obavy, nervozitu, strach, zároveň jsou zvědaví, těší se.

Po domluvě s paní ředitelkou Zdeňkou Murasovou jsme oslovili paní učitelky začínajících prvních tříd Markétu Hrachovcovou, Terezu Mikeskovou, Gabrielu Strakošovou a Hanu Svobodovou. Jejich nadšení a ochota spolupracovat na této akci byla veliká.

„S rodiči budoucích prvňáčků jsme se již setkaly ve třídách při první informační schůzce ve škole v květnu. Během prázdnin jsme přemýšlely, jak oslovit naše malé budoucí svěřence a pozvat je na prázdninovou akci, kterou s námi připravoval spolek rodičů TYRŠAN. A tak se zrodilo pozvání formou osobního dopisu adresovaného každému prvňáčkovi a zaslaného poštou jeho třídní učitelkou. Věříme, že dopis s pozvánkou udělal dětem radost a my jsme se mohly s dětmi i jejich rodiči neformálně poznat ještě před nástupem do školy. Setkání pro nás bylo milé a příjemné,“ sdělila za třídní učitelky prvních tříd Hana Svobodová.

Společně se nám 30. a 31. srpna 2023 podařilo uskutečnit setkání dětí, rodičů, vychovatelek a pedagogů na školní zahradě základní školy Tyršova. Krásná venkovní učebna se stala skvělým zázemím pro opékání špekáčků. Měli jsme radost, když jsme viděli, že mnoho tatínků vyslyšelo výzvu a přinesli nejedno polínko na zapálení ohně, ale symbolicky také na zažehnutí spolupráce se školou a spolkem TYRŠAN.

Všem zúčastněným a také těm, kteří se na zajištění a úspěchu akce podíleli, mnohokrát děkujeme.

A těšíme se na další spolupráci.

Za radu spolku TYRŠAN Pavlína Šablaturová, Andrea Čupová a Lucie Stavárková

Foto: Zdeněk Popelář, Michaela Navrátilová, Andrea Čupová