Přeskočit na obsah

Základní škola Tyršova 913, Frenštát pod Radhoštěm

Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Návštěva zařízení Armády spásy

Dne 22. listopadu se třída 8. A vydala v rámci předmětu Výchova ke zdraví do zařízení Armády spásy na ulici Záhuní ve Frenštátě pod Radhoštěm. Přivítal nás pan Šmahlík, vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Prohlédli jsme si navštívené místnosti a pustili se do práce.  Jedno z témat, které probíráme v rámci VkZ, jsou návykové látky, a tak osmáci debatovali na aktuální téma elektronická cigareta. Nejdříve proběhl brainstorming. Dospělí byli překvapeni, kolik toho osmáci ví. Pak jsme rozebírali důsledky kouření elektronické cigarety. Hodina v prostředí mimo třídu uběhla velice rychle.

A jaké byly názory žáků? 

„Bylo to zajímavé, já jsem se moc nových věcí nedozvěděla, ale ten pán si s námi moc mile povídal.“

„Líbila se mi interakce mezi ním a naší třídou. Také nám docela rozuměl a snažil se nás pochopit.“ 

V dalších dnech navštíví zařízení Armády spásy i další osmáci.

Jana Bartošová, školní metodik prevence