Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Lyžování se Sluníčkem

LYŽOVÁNÍ SE SLUNÍČKEM 2017

V letošním roce nám začal lyžařský kurz pro děti 1. stupně 20. února, ihned po jarních prázdninách. Byl to již pátý ročník kurzu „Lyžujeme se Sluníčkem“, který pořádáme společně s naší mateřskou školou ve spolupráci se SUN Outdoor v lyžařském areálu na Bílé. Kurzu se zúčastnilo 27 žáků, většinou z prvních a druhých tříd a dva žáci ze třídy třetí. Žáky základní školy doprovázelo 17 dětí z mateřské školy Markova.

Děti si instruktoři rozdělili podle lyžařských schopností do skupin s těmito názvy: VČELKY, GREPÍCI, JAHODY, RYBIČKY a PAPOUŠCI. Každodenní dvouhodinové lyžování dětem zpestřila krátká přestávka na svačinu a teplý čaj. V průběhu lyžařského týdne se nám vystřídaly všechny možnosti počasí, a to od sluníčka přes mlhu, kroupy a dokonce nás neminul ani déšť. Dětem rozmary počasí nevadily a dle vyjádření instruktorů byly velmi snaživé.

Páteční lyžařský den byl věnován závodům a rodiče, kteří v tento den přijeli na Bílou, mohli vidět své děti pěkně sjíždět jižní svah mezi brankami. Vítězem závodu se stala Kamila Přečková (2. B), na druhém místě skonči Radek Mika (1. A) a třetí místo patřilo Michalu Stránskému (2. A). Blahopřejeme!

GALERIE

Už se těšíme na šestý ročník!

 VIDEO

Jana Adámková a Markéta Hrachovcová, učitelky ZŠ

LYŽOVÁNÍ SE SLUNÍČKEM 2016

Již třetím rokem se děti 1.-3. ročníku a děti z MŠ Markova v termínu 10. 2.-14. 2. účastnily lyžařského kurzu společnosti SUN OUTDOOR v lyžařském středisku Bílá. Prvňáčci začínali od „píky," kdežto zkušenější druháci a třeťáci, kteří se kurzu zúčastnili už v loňském roce, lyžovali dokonce i na severním náročnějším svahu. Pod vedením zkušených instruktorů se tak děti naučily zvládat obloučky, lanovku i vlek. Poslední den lyžování se Sluníčkem proběhly závody, na kterých děti svým rodičům ukázaly i jízdu mezi brankami.

Letošní zima není bohatá na sníh, přesto se kurz vydařil. Děti lyžovaly za poměrně pěkného počasí na technickém sněhu, kterého si dost užily. Lyžování je bavilo a každý den se těšily na další lekce. Příjemným zjištěním bylo, že se lyžování zúčastnil dvojnásobný počet dětí než loni. Nárůst lyžařů ukazuje na zvyšující se oblíbenost lyžování na Bílé.

Jana Adámková, učitelka školy

 Video

LYŽOVÁNÍ SE SLUNÍČKEM 2013

Naše škola se letos již 2. rokem připojila k zajímavému programu „SUN OUTDOOR", který nabízí lyžařskou výuku dětí ve Ski areálu Bílá.

Před jarními prázdninami absolvovaly přihlášené děti z prvních tříd a mateřské školy týdenní kurz lyžování.

V týdnu od 18. 2. 2013 do 22. 2. 2013 každý den ihned po vyučování jezdili naši žáci s dětmi z MŠ Markova připraveným autobusem na Bílou, kde se učili od základů nebo se zdokonalovali v lyžařských dovednostech. Cestování bylo velmi pohodlné a zpříjemněné sledováním oblíbených dětských pohádek.

V průběhu celého týdne se o děti staral tým zkušených instruktorů. Hravou formou byly děti seznamovány se sněhem, obouváním lyžařské výstroje a hlavně se samotným lyžováním. Děti se na lyžování vždy těšily. Každý den se zlepšovaly a byly u nich vidět pokroky. Po týdnu se mohli rodiče dětí přijet podívat na závěrečný závod mezi slalomovými tyčemi a sami se přesvědčit, že výcvik stál za to. Myslím si, že akce splnila svůj účel a děti prožily hezký sportovní týden ve zdravém prostředí.

Mgr. Jana Adámková

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm