Maškarní karneval ŠD 2016

23.02.2016

Po roční přestávce, způsobené rekonstrukcí tělocvičny, proběhl v pátek 19. února v naší družině maškarní karneval. Poněvadž v loňském roce se bez něj děti musely obejít, o to víc se letos těšily.

Informace o karnevalu dostaly děti v předstihu, aby si stihly obstarat masky. Samozřejmě i ten, kdo masku neměl, mohl na plese řádit a soutěžit. Některé děti vsadily na jistotu a masky si do školní družiny přinesly již ve čtvrtek.

Letošní karneval jsme pořádali ve spolupráci s Karolínou Novákovou, která si s sebou přivedla tři pomocníky – vílu, berušku a myšku.

V pátek již od rána děti probíraly, kdo má jakou masku a nejraději by se do nich oblékly i na vyučování. Dopoledne uběhlo jak voda a konečně nastal čas školní družiny a tím i strojení se do kostýmů. Ihned po obědě bylo možno ve všech odděleních vidět bohatou přehlídku princezen, čarodějnic, loupežníků, rytířů a jiných pohádkových bytostí. Objevili se i zástupci zvířecí říše.

Nyní nastala kritická chvíle – děti byly připravené, ale ještě musely počkat, až se přichystá tělocvična. A již je tady vytoužená chvíle a všichni se netrpělivě odebíráme do vyzdobené tělocvičny! Hned na úvod se děti hlasitě přivítaly s včelkou Májou, která veselí řídila. Celé odpoledne se neslo v duchu tance a pohybu. Hudební složky byly pravidelně prostřídány soutěžemi – tanec ve dvojicích s míčkem, pojídání banánů ve dvojici, shromažďování bot od kamarádů a taktéž Superstar. Za tanec i soutěže byly děti odměňovány dobrotami a „maškarními“ penězi, za které na konci dostalo každé oddělení nějakou společenskou hru. Letos jsme měli na karnevalu i koutek, kde si zájemci mohli nechat pomalovat obličej, nabarvit vlasy nebo nechat udělat tetování.

Dětem se karneval moc líbil. Ohlasy od rodičů byly rovněž velice pozitivní, což nás velice těší. Všichni společně jsme strávili hezké odpoledne a to je v dnešní uspěchané době moc fajn. Tak zase za rok.

GALERIE