Interaktivní výstava „Fenomén IGRÁČEK“

29.06.2022

Od 18. května do 24. června 2022 byla v prostorách Výstavní síně Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury instalována interaktivní výstava s názvem Fenomén IGRÁČEK. Výstava o IGRÁČKOVI představila populární figurku v nejrůznějších povoláních a charakterech, v historických i moderních variantách. Speciálně pro tuto výstavu byla zpracována originální figurka IGRÁČKA, a to v podobě frenštátského rodáka Jiřího Rašky, skokana na lyžích. K dispozici byla také dílna, kde si návštěvníci mohli zakoupit bílého IGRÁČKA nebo koníka, kterého si vyzdobili a odnesli ve vlastní krabičce domů nebo si mohli vyplnit zábavný kvíz s možností výhry originálních dárků.

Tyršovka se této výstavy také zúčastnila a téměř na poslední chvíli si figurky Igráčků přišly prohlédnout také děti z 1.C. Zajezdily si na autodráze, prozkoumaly historické i moderní figurky, dozvěděly se spoustu zajímavých věcí, pohrály si a nakonec také ozdobily své zakoupené figurky. Děti byly moc šikovné a jejich výrobky byly tak zdařilé, že soutěž vyhrály! V úterý 28.6. 2022 jim do třídy přišly pogratulovat dvě zástupkyně z Městského kulturního střediska- paní Mgr. Kalinová a paní Adámková. Děti svými krásnými výrobky potěšily nejen samy sebe, ale zároveň díky nim vyhrály společenskou hru MISH MASH.

Už teď se těší, až si ji po prázdninách společně zahrají!

Gabriela Strakošová