Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Jakub zabodoval v celostátním kole chemické soutěže!

20.06.2022

 

Ve čtvrtek 16. června se v prostorách Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích uskutečnilo finále 10. ročníku soutěže HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA. Tato soutěž probíhala v tomto školním roce v několika kolech – za celou republiku do ní vstoupilo na podzim 17 075 soutěžících z řad žáků 9. tříd a čtvrtečního finále v Pardubicích se zúčastnilo 38 nejlepších žáků z celé naší republiky.

Mezi finalisty byl také náš Jakub Vondráček, žák třídy 9. A. V náročném dni, který začal ráno o půl páté odjezdem do Pardubic a končil ve 23 hod příjezdem do Frenštátu Jakub vynikajícím způsobem zvládl písemný test a praktickou část v laboratořích fakulty a umístil se na 9. místě - tedy v TOP desítce nejlepších chemiků České republiky!

Chemicko-technologická fakulta v Pardubicích jako hlavní pořadatel zajistil soutěžícím a jejich doprovodu po celý soutěžní den zázemí a pestrý doprovodný program. Rodiče a učitelé chemiků si při finálovém dni prošli fakultu a pro žáky i dospělé byly připraveny ukázky efektních pokusů. Finalisté navíc obědvali v menze a někteří i přespali na kolejích univerzity, takže si vyzkoušeli studentský život. Doprovodný program vyvrcholil zajímavou science show Michaela Londesborougha, který si diváky podmanil interaktivním chemickým divadlem plným zábavy a působivých experimentů.

Závěrečné slavnostní vyhlášení probíhalo za účasti hostů a sponzorů této soutěže a bylo pro všechny zúčastněné obrovským zážitkem. Všichni soutěžící obdrželi spoustu dárků. Prvním pěti finalistům pak děkan Chemicko-technologické fakulty, pan Petr Kalenda, věnoval příslib přiznání stipendia v hodnotě 108 000 Kč.

Jakube, moc gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme Ti za reprezentaci naší školy. Věříme, že sis náležitě tento den užil a přejeme Ti do budoucna hodně studijních úspěchů!

Mgr. Pavlína Maňasová

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm