Jakub zabodoval v celostátním kole chemické soutěže!

20.06.2022

Ve čtvrtek 16. června se v prostorách Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích uskutečnilo finále 10. ročníku soutěže HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA. Tato soutěž probíhala v tomto školním roce v několika kolech – za celou republiku do ní vstoupilo na podzim 17 075 soutěžících z řad žáků 9. tříd a čtvrtečního finále v Pardubicích se zúčastnilo 38 nejlepších žáků z celé naší republiky.

Mezi finalisty byl také náš Jakub Vondráček, žák třídy 9. A. V náročném dni, který začal ráno o půl páté odjezdem do Pardubic a končil ve 23 hod příjezdem do Frenštátu Jakub vynikajícím způsobem zvládl písemný test a praktickou část v laboratořích fakulty a umístil se na 9. místě - tedy v TOP desítce nejlepších chemiků České republiky!

Chemicko-technologická fakulta v Pardubicích jako hlavní pořadatel zajistil soutěžícím a jejich doprovodu po celý soutěžní den zázemí a pestrý doprovodný program. Rodiče a učitelé chemiků si při finálovém dni prošli fakultu a pro žáky i dospělé byly připraveny ukázky efektních pokusů. Finalisté navíc obědvali v menze a někteří i přespali na kolejích univerzity, takže si vyzkoušeli studentský život. Doprovodný program vyvrcholil zajímavou science show Michaela Londesborougha, který si diváky podmanil interaktivním chemickým divadlem plným zábavy a působivých experimentů.

Závěrečné slavnostní vyhlášení probíhalo za účasti hostů a sponzorů této soutěže a bylo pro všechny zúčastněné obrovským zážitkem. Všichni soutěžící obdrželi spoustu dárků. Prvním pěti finalistům pak děkan Chemicko-technologické fakulty, pan Petr Kalenda, věnoval příslib přiznání stipendia v hodnotě 108 000 Kč.

Jakube, moc gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme Ti za reprezentaci naší školy. Věříme, že sis náležitě tento den užil a přejeme Ti do budoucna hodně studijních úspěchů!

Mgr. Pavlína Maňasová