Družina v badatelském klubu

12.05.2022

Žáci badatelského klubu ZŠ Tyršova si pro děti školní družiny připravili v průběhu května minisérii pokusů. Naše setkání proběhlo v učebně přírodopisu a postupně se zde vystřídala tři oddělení družiny. Žáci se postupně vyměnili na šesti stanovištích, kde zhlédli nebo se sami zapojili do prováděných experimentů. A co všechno viděli? Tančící rozinky, lávovou lampu, kruhovou chromatografii a chromatografii ze skittles, běžící majoránku, mramorové mléko, difúzi manganistanu, cukrovou duhu, pěnovku, výrobu slizu. Kromě pokusů mohli nahlédnout do okuláru mikroskopu a prohlédnout si preparáty jako např. křídlo motýla, šupinu ryby, drobného korýše – perloočku nebo známého parazita, veš dětskou. V závěru našeho setkání nám děti z družiny z připravené ekoplastelíny vymodelovaly různé obrázky či modely nebo „napsaly“ vzkaz. Naše setkání bylo pro obě strany zábavné, žáci badatelského klubu se stali průvodci, kladli otázky, demonstrovali, dokázali využít již nabyté znalosti a sdělit poznatky ostatním. Všechna tři setkání se nám vydařila a budeme se těšit na společnou aktivitu zase někdy příště.

Alena Maňasová, vedoucí badatelského klubu