VŠEOBECNÉ INFORMACE O KARANTÉNÁCH

03.11.2021

V případech, kdy hygiena oznámí Covid pozitivního žáka, je postupováno takto:

• škola předá seznam žáků, kteří byli s nakaženým v kontaktu v rozhodném období (to stanoví hygiena)
  • dle metodického pokynu hlavní hygieničky může být karanténa ukončena nejdříve po 7 dnech od posledního kontaktu s nakaženým, podmínkou ukončení karantény je negativní RT- PCR test v době mezi 5. a 7. dnem po kontaktu s nakaženým
  • přesné datum ukončení karantény opět určuje hygiena a může nastat situace, kdy žákům ze stejné třídy bude ukončena v jiném termínu (rozhoduje datum posledního kontaktu s nakaženým)
  • v případě, že žák není v karanténě (např. v rozhodujícím období chyběl ve škole), navštěvuje školu nadále prezenčně
  • v situaci, kdy bude více než polovina třídy v karanténě, bude pro ně výuka probíhat distanční formou, o tomto vás informuje třídní učitel