Šachový kroužek na Tyršovce

20.10.2021

Od října se každý pátek scházejí malí šachisté ve třídě 2. A. Pod vedením zkušeného lektora pana Tomáše Ročka se žáci především prvních tříd učí této zajímavé logické hře. Všichni již umí správně rozestavit figury, ví, jak táhnout, za kolik bodů se figury počítají, znají pojmy jako velká či malá rošáda, … Všichni jsou nedočkaví a těší se, až rozehrají opět svou šachovou partii. V této hře může prvňáček porazit dospěláka, záleží na logickém uvažování, dobré paměti, schopnosti předvídat následující tahy, soustředění, … Děti tuto hru mají velmi rády a chtějí šachy hrát i ve školní družině, protože páteční lekce uběhne velice rychle a ony chtějí porazit své soupeře.

Šachový kroužek ve škole je finančně i personálně zajištěn z projektu MAP II v rámci ORP Frenštát pod Radhoštěm.

Dana Friedlová, učitelka