Základní škola a Mateřská škola
Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913,
okres Nový Jičín

Projekt Šablony II ve školní družině

30.11.2020

 

Ani v době „Corony“ neutuchá chuť dětí dozvědět se něco nového. Díky zapojení naší školní družiny do projektu Šablony II jsme získali finanční prostředky na zkvalitnění výchovně vzdělávací práce v družině. Z těchto financí bylo například zakoupeno 20 tabletů, na kterých se děti zábavnou formou seznamují se základy práce na PC.

 

Již v září 2019 jsme zahájili realizaci rozsáhlé spolupráce s názvem Zapojení odborníka z praxe do vzdělávání ve ŠD. V rámci těchto aktivit jsme navázali velice přínosnou spolupráci s místním muzeem, městskou knihovnou a se základní uměleckou školou ve Frenštátě pod Radhoštem, kam jsme s dětmi docházeli jednou měsíčně na tématicky zaměřené besedy. Každá beseda byla přitažlivá a inspirativní. Děti se vždy na pana MartinaTrubače v muzeu, paní Romanu Kubešovou v ZUŠ a paní Martinu Vroblovou v knihovně moc těšily. Dětem se besedy moc líbí a vždy se těší na další návštěvu. Velkým přínosem této spolupráce bylo rovněž to, že děti zažily změnu, navštívily nová místa, setkaly se s novými lidmi, seznámily se s činností a fungováním nových subjektů.

 

 

Tato aktivita byla na čas přerušena kvůli uzavření škol z důvodu koronavirové epidemie. V letošním školním roce jsme spolupráci s odborníky opět obnovili a celý projekt dotáhli do zdárného konce.

Zdenka Kučerová, vedoucí ŠD

 

GALERIE

Základní škola

tel. 556 835 920
sekretariat(na)zstyrfren(tecka)cz

RNDr. Zdeňka Murasová
ředitelka školy

Mateřská škola

tel. 556 835 969
msmarkova1(na)seznam(tecka)cz

Kateřina Balážová
vedoucí učitelka

Školní družina

tel. 731 524 031
druzina(na)zstyrfren(tecka)cz

Zdenka Kučerová
vedoucí vychovatelka

Školní jídelna

tel. 556 835 806
jidelna(na)zstyrfren(tecka)cz

Jitka Žurovcová
vedoucí školní jídelny

Evropský sociální fond - MŠMT

Město Frenštát pod Radhoštěm